Ugrás a tartalomhoz
Azonnali hívás

A zene határtalan lehetőség – Superar jótékonysági koncert

Vendégek: Jazzation, Koller Dániel és Razvaljajeva Anasztázia
Jegyet veszek
2025/03/11
Kedd
18:00 - 19:40
Koncertterem
Típus:
Koncert
Ismeretterjesztés
Ifjúsági/Családi
Műfaj:
Pop
Klasszikus/Kortárs
Tradicionális/Globálzene

Jegytípus:
ülő
gyermekkórus, gitárzenekar
Superar Gyermekkórus és Gitárzenekar
jazz acapella együttes
Jazzation
tambura
Koller Dániel
hárfa
Razvaljajeva Anasztázia

A zene határtalan lehetőség – Superar jótékonysági koncert

A tavalyi nagysikerű, teltházas koncert után csatlakozz ismét a Superar Zeneművészeti Alapítvány éves jótékonysági koncertjéhez a Magyar Zene Házában, és ezzel támogasd az alapítványt, hogy továbbra is elérhetővé tehessük a közös zenélés fejlesztő és önbizalomépítő erejét minden gyerek számára!

2019 szeptemberében 3 osztály 60 tanulójával indult el Budapesten a programunk, amely ingyenes közösségi zeneoktatást kínál elsősorban olyan gyerekeknek, akik szociális környezetük miatt jellemzően nem jutnak jó minőségű (zene)oktatáshoz, ezzel teremtve lehetőséget tehetségük kibontakoztatására, közösségi élmények, zenei tudás megszerzésére.

Folyamatosan tapasztaljuk, hogy a magas szintű közös zenélés (esetünkben a kóruséneklés és a gitárzenekar) nem csak zenei élményt és tudást nyújt, de közösséget is épít, ahol a jobbak nem elnyomják, hanem segítik a kevésbé ügyeseket, gátlásokkal küzdőket. Ma, 6 évvel később már 5 partneriskolában majdnem 300 gyerek zenél és bontakoztatja ki a tehetségét velünk.

A jótékonysági koncerten az elmúlt évben tovább bővült Superar kórus és gitárzenekar mellett idén közreműködik

  • Jazzation
  • Koller Dániel (tambura, Babra zenekar),
  • Razvaljajeva Anasztázia (hárfa)

A koncerten bepillantást nyerhetsz abba, mennyire erős, egymást támogató közösségé érett a Superar kórusa és gitárzenekara, és fiatal zenészeink milyen motiváltan, céltudatosan dolgozva lépik át a saját határaikat nap mint nap.

A koncert fellépői színes repertoáron keresztül egy izgalmas utazásra hívják a közönséget, megmutatva a program egyedi szellemiségét és a zene összekötő erejét.

A jegy megváltásával hozzájárulsz, hogy továbbra is kiszámíthatóan működve dolgozhassunk a zene erejével egy egyenlőbb társadalom megteremtésén, ugyanis a teljes bevételt a gyerekek ingyenes közösségi zeneoktatására fordítjuk.

Fektess be egy jegy árával a Superar és a gyerekek jövőjébe!

Ha nem tudsz eljönni, de szívesen segítenéd a munkánkat, támogasd szervezetünket ezen a linken: https://superar.hu/adomanyozas/ vagy a 11600006-00000000-83399235 bankszámlaszámra történő utalással. Munkánkról a honlapunkon tudhatsz meg többet: https://superar.hu/.

Jazzation

A Jazzation Magyarország első számú jazz acappella együttese, melynek tagjai hangszerek nélkül mutatják meg, hogy a zenei élmény a legteljesebb lehet akkor is, ha mindössze öten állnak és énekelnek a színpadon. Nem véletlen, hogy a csapat négy nemzetközi verseny nagydíját tudhatja magáénak, legutóbbi lemezüket, melyet az egyik legrangosabb díjjal, az acapella-világ Grammy-jével tüntették ki Bostonban, dupla teltház előtt mutatták be a Zeneakadémia Nagytermében. A magyar animáció fennállásának 110 éves évfordulójára készített rajzfilmzenei válogatásukat, mely A Dal 2024 extra produkciójaként debütált, több mint másfélmillióan nézték meg az online felületeken.

Az együttes tagjai a vokális műfaj legkiválóbbjai: Várallyay Katus, Bolyki Sára, Kanizsa Gina, Bolyki Barnabás és Homor Máté egytől egyig nagyszerű énekesek, akik arra a legbüszkébbek, hogy olyan csodás zenészekkel játszhattak már együtt, mint a világhírű Bobby McFerrin, vagy a modern acappella brit nagyágyúja, a King’s Singers. A Jazzation fő profilja a jazz, de változatos repertoárjára a világ népzenéiből és a régi magyar sanzonokból is merít.

Koller Dániel

2 éves voltam amikor elhatároztam, hogy zenét fogok tanulni. Ekkor iratkoztam be a Kalászi Alapfokú Művészeti Iskolába, itt ismerkedtem meg a tamburákkal, mely hangszer jelenletét ebben a régióban a szerb kisebbségnek köszönhetjük, és szerettem bele a magyar és délszláv népzenébe. 21 éves voltam amikor eldöntöttem, hogy a zenével, és zeneoktatással szeretnék foglalkozni. Három évig tanultam a váci Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolában, és onnan felvételiztem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi pengetős tanszakára.
Kilenc évet tanítottam a Kroó György Zene- és Képzőművészeti Iskolában, és három évig tanítottam tököli Szárny-nyitogató Alapfokú Művészeti Iskolában.
Jelenleg, a szentendrei Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskolában, és a Kalász Alapfokú Művészeti Iskolában tanítok ugyanott, ahol annak idején kezdtem a zenei tanulmányaimat.
Játszottam több zenekarban is, többek közt a tököli Prekovác együttesben, a Rozmaring táncegyüttes zenekarában, a Babra zenekarban, és a Borvirág együttesben is.

Razvaljajeva Anasztázia

Razvaljajeva Anasztázia orosz származású, Magyarországon élő hárfaművész és tanár. Hét évesen kezdett hárfázni, tanulmányait a Szegedi Liszt Ferenc Konzervatóriumban, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatta, ahol 2011-ben diplomázott, 2019-ben pedig summa cum laude doktorált. Számos hazai és nemzetközi verseny díjazottja, 2011-ben Junior Prima Díjat, 2015-ben Fischer Annie ösztöndíjat kapott, a 2022/23-as évadban ÚNKP posztdoktori ösztöndíjat nyert. 2020-ban Kult50 elismerésben részesült a konvenciókat meghaladó tevékenységéért és a Schubert Winterreise című dalciklusának előadásáért Baráth Emőke operaénekessel, Novák Eszter rendezésében. Szólistaként és kamarazenészként is aktív, hazai és külföldi fesztiválok rendszeres fellépője.
Repertoárja a barokktól a kortárs zenéig terjed, számos ősbemutató fűződik nevéhez. Több állandó formációban játszik, például a szaxofon-hárfa Duo SeRa tagjaként, illetve olyan projektekben, mint a Debussy NOW! vagy a készülő Schubert NOW! lemez. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa és a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium hárfatanára, a Szegedi Nemzetközi Hárfaverseny művészeti vezetője.

Jegyet veszek

Jegyárak

4 900 Ft
Elmentem a naptárba: