Ramazuri – Gyereknapi Zenevár
Ismeretterjesztés
Ifjúsági/Családi
Klasszikus/Kortárs
Improvizáció
Ramazuri – Gyereknapi Zenevár
A Magyar Zene Háza ezen a napon nevet változtat, és Gyerekek Háza lesz belőle! Sőt, Zenevár, ahol – biztosan kitalálták - a zene vár. De nem csak nevet változtat, át is alakul a Ház, ugyanis családi programunk nem a megszokott terekben zajlik, hanem nagysikerű sorozatunk, a RAMAZURI-nak megfelelő módon, az épület legkülönbözőbb pontjain lehet majd zenével játszani, hangszerekkel ismerkedni, foglalkozásokon részt venni. Sőt, aki a program két órája alatt legalább hat helyszínen pecsétet szerez az „útlevelébe”, az egy apró ajándékkal is gazdagabb lesz! Mi leginkább mégis abban bízunk, hogy mindenkit, aki ellátogat erre a különleges gyereknapi barangolóra, a zene örömével ajándékozunk meg.
MENETREND
(HELYSZÍNEK, FOGLALKOZÁSOK KAPACITÁSA)
10.30 és 12.30 között látogass meg legalább 6 helyszínt, és töltsd meg pecsétekkel az „útleveled”! Bizonyos események kezdési időponthoz vannak kötve, de a Magyar Zene Háza 2. emeletén, vagy a szabadtéri színpadunkon biztosan találsz egy magányosan szomorkodó zenepedagógust! 😉
A turnusokban futó foglalkozásokhoz menetközben már nincs lehetőség csatlakozni, kérjük, várd meg a következő kezdési időpontot!
FOGLALKOZÁSOK: (helyszín, kapacitás, kezdési időpontok)
Családi zenekar Tápai Dórával (Koncertterem, 70 fő)
Itt van végre a lehetőség, hogy a család kipróbálhassa magát a világot jelentő deszkákon! Tápai Dóra, a Magyar Zene Háza zenepedagógusának segítségével ráadásul a siker garantált. Ugyanis olyan játékokkal készül, ahol a legkisebbtől a legnagyobbig, bárki megtalálja a helyét a zenekarban, hogy a zene örömével térhessené haza.
Kezdési időpontok: 10:40, 11:20, 12:00
„A hangfürdő varázsa” Bede Fannival (Előadóterem, 50 fő)
A foglalkozás során elmélyedünk a hangok rezgéseinek világában a tibeti hangtálak segítségével. A pörgősebb játékok során a különféle hangszíneket és hangmagasságokat fogjuk megfigyelni, a nyugodtabb játékok során a megszólaló hangfürdőben relaxálunk, illetve a foglalkozás záróakkordjaként a teljes hangzáshoz adjuk majd saját énekhangunkat is.
Kezdési időpontok: 10:30, 11:00, 11:30, 12:00
Kokas-foglalkozás Nagy Melindával (Zenepedagógiai terem – 40 fő)
Kokas Klára zenepedagógus, pszichológus, Kodály Zoltán tanítványa, aki Kodályi alapon nyugvó gyermekközpontú pedagógiát hozott létre. A zene ihlette improvizatív mozgások a gyerekek személyiségének kibontakoztatásához vezetnek. De a felnőttek is lehetnek újra gyerekek. Egy kis betekintést szeretnék adni a családoknak Kokas Klára örömközpontú, örömérzetű pedagógiájába. Melinda várja a kicsiket, nagyokat egyaránt. Játsszunk, énekeljünk, táncoljunk, rajzoljunk és engedjük, hogy a zene elvarázsoljon Mindannyiunkat!
Kezdési időpontok: 10:30, 11:10, 11:50
TOVÁBBI FOGLALKOZÁSOK:
10:30 és 12:30 között folyamatosan a 2. emeleten, illetve a szabadtéri színpadon:
- „Ne DOBd ki!” – ritmushangszer-készítés hulladékokból Dabasi Ágival és Tuza Mónival (Szabadtéri színpad)
- Találd ki! – hangszerfelismerő játék Kerekes Enikővel - (Kávézó előtt, 1. emelet)
- Vers-zengés Gusztin Juttival – megzenésített gyerekversek bábozással egybekötve (Könyvtár, 2. emelet)
- Népdal zsákbamacska Fráter Annával – kitapogatod melyik dalt rejti a zsák? (220)
- Hangulatjáték Ábrám Endrével – neked melyik klasszikus zenéhez melyik hangulat illik? (LAB)
- Hangszer-pakoló Tamási Borival – melyik hangszer melyik hangszercsalád? (2. emeleti folyosó)
- Ritmus rejtély Dorner Ottival – felismered melyik dalt rejti a rejtvény? (2. emeleti folyosó)
- „Minden szavad zenél!” - ritmusjáték Belegrai Gáborral – meghallod a zenét a szavakban? (2. emeleti folyosó)
Jegyárak
3 éves kortól minden érdeklődő számára külön jegy vásárlása szükséges.