Ugrás a tartalomhoz
Azonnali hívás

A Magyar Zene Háza, ahol a zene mindenkié! Sokszínű programkínálatunkkal a zene számtalan élményét tárjuk fel látogatóink előtt, legyen az egy kiállítás, egy koncert, egy közös zenélés, éneklés, táncolás, egy izgalmas zenepedagógiai foglalkozás, vagy szabadegyetemi előadás.

A Magyar Zene Háza hármas osztatú, mind az épületet, mind az intézményi felépítést tekintve. A föld alatti térben egy állandó és egy időszaki kiállítótér kap helyet több mint 2000 négyzetméteren. A park szintjén kialakított két belső terem élőzenei programok, koncertek és workshopok szervezésére ad lehetőséget, míg a tó melletti szabadtéri kerthelyiségben baráti beszélgetések mellett élvezhetjük a szabadtéri színpad koncertjeit, előadásait. Az épület emeleti szintje az elmélyüléshez, a tanuláshoz és az oktatáshoz kínál könyvtárat és klubot elsősorban a populáris zene világából, illetve a zenepedagógiai termekben foglalkozásokkal viszi közelebb a fiatalokat a zenéhez.

Koncertterem

 

A park szintje az előadóművészeté, az itt található koncertterem ültetve 320 főt, állva 500 főt képes befogadni. A koncertterem különlegességét a sokszínű zenei kínálat adja, de emellett belsőépítészeti megoldása is látványos. Az akár 12 méter magas, egybefüggő üvegfalaknak köszönhetően a látogatóknak koncert során olyan érzése van, mintha a parkban, a fák lombjai alatt üldögélnének. Az üvegfal akusztikai szempontból izgalmas kihívás volt a világ legnagyobb akusztikai tervezőinek is, a mindössze 94 darab üvegpanel cikkcakk alakú elhelyezése végül különleges élményt nyújt majd a hallgatóknak a terem bármely pontjáról.

Előadóterem

 

A bejárat szintjén, a koncertterem mellett található egy kisebb előadóterem, amely workshopok, zenepedagógiai foglalkozások, koncertek, előadások befogadására alkalmas. A terem ültetve 100, állva 120 fő számára van kialakítva.  

Szabadtéri színpad

 

Az intézmény bejáratával egy szinten található egy szabadtéri színpad, amely napközbeni és koraesti koncertek, kisebb zenei programok helyszíneként szolgál, akár kezdő zenekarok számára is. A koncerteket a színpaddal szembeni domboldalon, vagy a mellette lévő kerthelyiségben üldögélve is hallgathatják az érdeklődők. 

HANGDÓM

 

A Hangdóm egy egyedülálló alkotás, lehetőségei beláthatatlanok. Időről időre el kell jönni ide, megismerni a legújabb felfedezéseket. Az első üzenet a Kárpát-medence hangjait és képeit közvetíti, különleges hallási és látási perspektívából. A 360 fokos kupola egyben vetítővászon is, a 27.4 csatornás ambisonic hangrendszer mögötte helyezkedik el. Itt aztán forgathatja a fejét az, aki beül a tér közepére! A hangzó világ elevenedik meg, a természet hangjaitól a komponált zenéig. Új hangok előállításának laboratóriuma ez, alkímia felső fokon. Egyedülálló alkotás, lehetőségei beláthatatlanok. Időről időre el kell jönni ide, megismerni a legújabb felfedezéseket.

Időszaki kiállítás 

 

„Nekünk írták a dalt! A magyar populáris zene hőskora és társadalmi hatásai, 1957-től a rendszerváltozásig” című kiállítás a Zene Házához híven izgalmas technikai megoldásokkal kalauzolja a közönséget a magyar popzene első bő három évtizedén át társadalmi, politikai és szociológiai kitekintéssel. A hagyományos kiállítási eszközök mellett az időszaki kiállítótérben fellelhetőek olyan kreatív, interaktív megoldások, melyek játékosan vonják be a látogatókat a felfedezésbe.

A 900 négyzetméteren helyet kapó kiállítás 8 tematikus blokkra bontva ad betekintést a korszak mindennapjaiba. A kiállítás nemcsak a politikával átitatott korszak legkiemelkedőbb előadóira, zenekaraira, emblematikus slágereire és legfontosabb poptörténeti eseményeire fókuszál, hanem bemutatja az azokhoz kötődő rajongói szubkultúrákat, a populáris zene elterjedésében nélkülözhetetlen médiumokat, a zenészek mozgásterét alapjaiban behatároló, erős politikai cenzúrával felügyelt intézményrendszert, a klubok, turnék és hangszerek világát, valamint a populáris zenekultúra és a társművészetek koronként változó viszonyát.

Állandó Kiállítás

 

HANGDIMENZIÓK - ZENEI UTAZÁSOK TÉRBEN ÉS IDŐBEN

A Magyar Zene Házában különleges zenei tárlat mutatja be a zene történetének legfontosabb állomásait, európai, illetve magyar fókusszal. Az ősi ritmusoktól elindulva egészen a 21. századig az élet körforgásán keresztül meséli el a zene jelentőségét, végighalad a legfontosabb zenetörténeti fordulópontokon, kiemelve egy-egy ikonikus alkotót.

A Hangdimenziók - Zenei utazások térben is időben című állandó, interaktív kiállítás megtekintésére ajánlott két-három órát szánni. A kiállítás előszeretettel használja a technológia eszközeit és játékosan vonja be a látogatót, hogy új ismereteket nyújtson a zenéről. Egy pár hasznos tanács, hogy páratlan élményben lehessen része: