Ugrás a tartalomhoz
Azonnali hívás

Tabula Rasa #5 – Kurátor: Holló Aurél

Grencsó István, Juhász Gábor, Lukács Miklós
Jegyet veszek
2023/05/04
Csütörtök
20:00 - 21:30
Előadóterem
Típus:
Különleges programjaink
Koncert
Programsorozat
Műfaj:
Jazz
Kísérleti
A Magyar Zene Háza saját rendezvénye.

Programsorozat:

Jegytípus:
ülő
ütőhangszerek
Holló Aurél
fúvós hangszerek
Grencsó István
gitár
Juhász Gábor
cimbalom
Lukács Miklós
moderátor
Pejcsik Panna

Tabula Rasa #5 – Kurátor: Holló Aurél

A Zene Háza 2022 tavaszán Tabula Rasa néven indított sorozatában a címnek megfelelően üres lappal, a nulláról indít négy zenész, akik másfél nap próbafolyamat után a második estéjén adnak egy improvizatív koncertet. A Tabula Rasa nem titkolt célja, hogy friss zenei kifejezésmódok feltárására, műfajoktól független improvizációra, megszólalásra ösztönözze különböző zenei színterek erre nyitott képviselőit. Minden alkalommal egy kurátor hívja a zenészeket, találja ki a koncepciót és vezeti a kizárólag az adott alkalomra összeálló formációt, amelynek műsorát a Zene Háza lemezen is kiadja. Az ötödik ilyen alkalmon az Amadindából ismerős Holló Aurél a koncepcióért felelős kurátor, és ő vezeti a kizárólag erre az alkalomra összeálló formációt, amely igazi szupergrup lesz, hiszen Grencsó István fúvós, Juhász Gábor gitáros és Lukács Miklós cimbalomművész teszi teljessé a kvartettet.

A koncert előtt 19:00-tól az est fellépőivel beszélgetést szervezünk. 

HOLLÓ AURÉL
Holló Aurél a hazai zenei élet egyik sokoldalú egyénisége. Az Amadinda Ütőegyüttes, és az UMZE Kamaraegyüttes tagja, de játszott Presser Gábor koncertjein, a Budapesti Fesztiválzenekarban, és tagja a Leslie Fodor Swing Unit nevű alkalmi swing formációnak is. Saját bevallása szerint az eltérő zenei műfajok aktív és párhuzamos művelése teremti meg számára azt az egyensúlyt, amely az alkotáshoz, a folyamatos megújuláshoz szükséges. 1996 óta a budapesti Bartók Konzervatórium klasszikus ütőhangszer és kamarazene tanára, valamint az iskola új zenei programját koordináló stáb tagja. Az Amadinda együttes tagjaként végzett tevékenységét 1997-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével, 2004-ben Kossuth-díjjal, 2008-ban Bartók-Pásztory-díjjal ismerték el.

GRENCSÓ ISTVÁN
Grencsó István évtizedek óta a magyar avantgárd jazz egyik kiemelkedő alakja. Pályafutása 1979-ben, a Masina zenekarral indult, szélesebb körű ismertségre pedig az 1980-as években, a Dresch Quartet tagjaként és Szabados György partnereként tett szert. 1985-ben megalapította a Grencsó Kollektívát, mely azóta is az első számú zenekara. A triótól a big bandig több különböző formációval szerepelt és készített felvételeket, melyekkel a jazz, az etno zene, a pop, a rock, sőt régi magyar tánczenék elemeit különböző módokon vegyíti egyedi, csak rá jellemző látásmóddal.

JUHÁSZ GÁBOR
Juhász Gábor Gramofon- és Artisjus-díjas, Jónás Tamással Aegon-társdíjas jazzgitáros és zeneszerző. 2006-ban alapította meg a Juhász Gábor triót. Pályafutása során olyan nemzetközi hírű zenészekkel játszott már együtt, mint Archie Shepp, Palle Mikkelborg, Erik Truffaz, Randy Brecker, Charlie Mariano, Ian Ballamy, Lars Danielsson, Stephen James, Bebo Baldan, Federico Sanesi és Theo Jörgensman. Legújabb albuma 2020-ban jelent meg TRIO címmel. 2022-ben Az év jazzgitárosa címet kapta a MagyarJazz portál közönségszavazatai alapján. 1990 óta tanít, jelenleg a Bartók Konzervatórium jazz gitár tanszakának tanára.

LUKÁCS MIKLÓS
Lukács Miklós a világ egyik legtöbbet foglalkoztatott és legsokoldalúbb cimbalomművésze. A kortárs zene, a jazz és a különböző népek zenéi tökéletes szimbiózisban állnak művészetében. Több cimbalommű született már képességeire komponálva, ilyen többek közt Eötvös Péter: 'da capo' című műve, vagy Fekete Kovács Kornél, Szakcsi Lakatos Béla, Oláh Kálmán, Bacsó Kristóf, Vukán György cimbalomversenyei és Borbély Mihály kettősversenye, amit cimbalomra és tárogatóra komponált. Eddigi pályafutása során olyan zenekaroknak volt már szólistája, mint a BBC Symphony Orchestra, Orchestre de la Suisse Romande, RAI National Symphony Orchestra, Philharmonisches Staatsorchester Hamburg, ORF Vienna Radio Symphony Orchestra, Remix Ensemble, Israel Contemporary Players, Ensemble Musikfabrik, Ligeti Ensemble, UMZE Kamaraegyüttes, THReNSeMBle.

Jegyet veszek

Jegyárak

4 000 Ft
Elmentem a naptárba:

A Holló Aurél kurátori irányításával megvalósuló Tabula Rasa koncert előtt az est négy főszereplőjével, Holló Aurél mellett Grencsó Istvánnal, Juhász Gáborral és Lukács Miklóssal lesz egy beszélgetés.

2023/05/04 19:00
Előadóterem

A Zene Háza a tavasz folyamán Tabula Rasa néven indított sorozatában a címnek megfelelően üres lappal, a nulláról indít három zenész, akik másfél nap próbafolyamat után a második estéjén adnak egy improvizatív koncertet. A Tabula Rasa nem titkolt célja, hogy friss zenei kifejezésmódok feltárására, műfajoktól független improvizációra, megszólalásra ösztönözze különböző zenei színterek erre nyitott képviselőit. Minden alkalommal egy kurátor hívja a zenészeket, találja ki a koncepciót és vezeti a kizárólag az adott alkalomra összeálló formációt, amelynek műsorát a Zene Háza lemezen is kiadja.

2022/03/01 - 2023/09/28