Magyar Albummm! #8 – La Promenade: Co Lee, vendég: Halász Kolos
Beszélgetés
Magyar Albummm! #8 – La Promenade: Co Lee, vendég: Halász Kolos
A Magyar Albummm! sorozatban a lemezeket a szerző vagy előadó jelentében, saját élményeinek felidézésével hallgatjuk meg a Magyar Zene Háza könyvtárban, amelynek egyre bővülő lemeztárából válogattuk az albumokat, s amely a sorozat alkalmain így lesz egy-egy hazai nagyot szóló zenelemez játszóháza. Ezúttal az Co Lee & Blaize 2024-es La Promenade című albuma kerül lemezjátszóra, Horváth Gergely házigazda vendége pedig Co Lee lesz.
Ahogy én mondom, te is úgy mondod
Amikor 2024 őszén a La Promenade megjelent, egyből azzá lett, amit úgy nevezünk: instant classic. Olyan alkotás, amely ugyan a kortárs itt és mostban születik meg és visszhangzik erősen, ám amelyről első pillanattól kezdve érezzük, hogy időtálló marad. Az a kreatív és szellemi sűrűség, amely az albumot jellemzi, még a hiphop világában is ritkává teszi. Co Lee Halász Kolos művészi perszónája, akivel együtt járjuk be a teljes Séta-utat…
Albummm: CO LEE: LA PROMENADE (2024)
Vendég: Halász Kolos
Házigazda: Horváth Gergely
Ha még emlékszünk, hogyan hallgattunk zenét, amikor csillogó fekete lemezeken Little Richard énekelt, akkor azt is tudjuk, mit adott a lemezjátszás a zene rajongóinak; zenehallgatásra dedikált időt, mély figyelmet, böngészendő szövegeket és emlékezetes borítókat. És még ennél is többet, mert a médium maga is hatott a dalszerzésre; már a kislemezek A és B oldal-jelzete felvetette a dalok prioritásának és sorrendjének kérdését, ami magával hozta az egész albumot szervező zenei vagy gondolati koncepció megszületését és alkalmazását. Egy lemez kézbevehető tárgy, ami erőteljesen formálja a személyes kapcsolatot a szerzőkkel és előadókkal is. A lemezhallgatás rítusát elevenítjük fel olyan hazai előadók albumainak közös meghallgatásával, amelyek valamilyen módon izgalmasan járultak hozzá a magyar könnyűzene történetéhez.
A lemezhallgatás rítusát elevenítjük fel olyan hazai előadók albumainak közös meghallgatásával, amelyek valamilyen módon izgalmasan járultak hozzá a magyar könnyűzene történetéhez. A lemezeket a szerző vagy előadó jelentében, saját élményeinek felidézésével hallgatjuk meg a Magyar Zene Háza könyvtárban, amelynek egyre bővülő lemeztárából válogattuk az albumokat, s amely a sorozat alkalmain így lesz egy-egy hazai nagyot szóló zenelemez játszóháza.