A zongora poétája: Frédéric Chopin
Interaktív
A zongora poétája: Frédéric Chopin
Frederic Chopint méltán illették a „zongora poétája” jelzővel. Legendás barátság, legendás szerelem és gyönyörű muzsika! Röviden így foglalhatnánk össze életének legfontosabb mozzanatait! Liszt Ferenc, George Sand, Varsó és Párizs és egy forradalmár lelke egy betegeskedő testben! Akinek „magyar hangja” lett, hiszen Liszt, ahol tudta, népszerűsítette barátja műveit! A mai délutánon érdekes történetek mellé, csodás muzsika dukál! Líra és virtuozitás és maximális hangszerérzékenység jellemezte Chopin muzsikáját.
Méltán illették a „zongora poétája” jelzővel. Liszt Ferenccel legendás barátságot ápolt, érzelmes, de beteges ember lévén irigyelte és csodálta magyar „testvére” kirobbanó energiáit, aki pedig olthatatlan hódolattal viseltetett a lengyel művész zongoramuzsikája iránt és egész Európában népszerűsítette barátja műveit. Legendás barátság, legendás szerelem és gyönyörű muzsika. Műveit – kevés kivétellel –szinte csak zongorára komponálta. Hogyan fejlődött a művész? Miért volt fontos a magyar virtuóz barátsága számára? Ismét kalandozunk kicsit a zenetörténetben és sok érdekességre fény derül ezen alkalommal is! A közönség pedig zenehallgatással, énekléssel és kvízjátékkal fűszerezve tölthet el egy kellemes szerda délutánt. A jó hangulatról és érdekes történetekről Tápai Dóra karnagy, középiskolai ének-zenetanár, a Magyar Zene Háza zenepedagógusa gondoskodik. Az est során zongorán közreműködik Mikulík Márton.
Mikulík Márton frissen Zeneakadémiát végzett kiemelkedő tehetségű gödöllői zongoraművész, aki szólózongoristaként számtalan megmérettetésen diadalmaskodott, de rendszeresen fellép kamarazenészként is.