Szabadegyetemek
Zenei élmény és ismeretterjesztés
Ha nem csak hallgatni szereted a zenét, hanem tanulnál is róla, vágysz az új zenei élményekre és felfedezésekre, akkor Neked Szabadegyetemi programunkon a helyed! Figyelem, programjaink nyomokban interaktivitást tartalmaznak!
Hiszünk a játékos, személyre szabott tanulás erejében. Szabadegyetemi programjainkon saját élményeken keresztül tehetsz zenei felfedezéseket, és tanulhatsz új ismereteket. Változatos programjaink között mindenki megtalálja majd a kedvérevalót.
A címben szándékosan nem írtam le ezt a szót: zenetörténet. Noha az én esetemben persze minden mögött az van: a tanulmányok és több, mint 40 év tanítás. De a zenetörténet számomra egyre inkább egy olyan eszközzé válik, aminek segítségével a nagy zenék mögé láthat és főként: hallhat az ember, és a zene inspirációjára beleképzelhet olyan dolgokat, amelyek vagy igazak, vagy nem, de mindenképp erősítik a találkozás élményét. Szubjektív? Persze, hogy az: szubjektív fantáziák olyan pillanatokról, amelyekre csak ez a mély és szárnyaló művészet képes. A zene mellé szavakat hívok segítségül, de a lényeg a gesztusokban és a közösen hallgatott zene élményében van. A zene misztikáját próbálom átemelni egy ismeretterjesztő szertartásba. Aki akar, persze tanulhat is belőle, de fontosabb maga az út, amely a zenéhez és rajta keresztül a titkok felé vezet. Lassítsuk le együtt az időt egy röpke, s mégis végtelen órára!
Eddig öt évet élt, hetvenöt műsort ért meg és legalább száz színhelyről jelentkezett a Partitúra című TV-műsor, amely a Duna TV csatornáján vált népszerűvé. Az alkotóknak: Miklósa Erikának és Batta Andrásnak műsorvezetőént és Novák Péternek rendezőként a kezdet kezdetétől az volt a célja, hogy felfedezze Magyarország fővároson túli kulturális világát. Néhány a sorozat hívó szavai közül: zene, sport, spiritualitás, környezetvédelem, esélyegyenlőség...Mindaz, ami emberré tesz bennünket. Időközben a stáb magával ragadó személyiségeket ismert meg, akik nélkül üres és szegényes lenne a magyar települések és régiók szellemi élete. Neves vagy névtelen, közösséget formáló, lelkesítő hősök jelentek meg, más célokkal és értékrenddel, mint a kor átlaga. Nagy élmény volt találkozni velük. Sorozatunkban szeretnénk felforrósítani és megosztani emlékeinket, és új találkozásokkal gazdagítani élményeinket. Mindezt kötetlen beszélgetés és zenélés formájában.
A Hangadó Senior című sorozatunkat az idősebb korosztálynak szánjuk, de persze minden érdeklődőt szeretettel várunk. A széria célja, hogy klubként működjön és egy kilencven perces interaktív időutazás keretében játékosan meséljen el a zenetörténet érdekességeiből egy-egy fejezetet.
Előadó: Tápai Dóra a Magyar Zene Háza Zenepedagógusa, Ének-zenetanár, karnagy
Kalandozások a zenében az ország legszórakoztatóbb, legbeszédesebb ének-zene tanárával
Kalandozások a zenében az ország legszórakoztatóbb, legbeszédesebb ének-zene tanárával. Az előadássorozat a Hangdimenziók című állandó kiállításunkban megjelenő zenetörténeti korszakokban mélyül el, az ott látottak-hallottak mellé ad interaktív belépési pontokat. Tóth Árpád nem csak kiváló előadó, karnagy és művész, de magával ragadó előadásaival azt is képes elérni, hogy még a legbátortalanabb emberek is lépjenek egy lépést előre.